İnsülin Pompası

YİNE,YENİDEN ve KALDIĞI YERDEN Konusunda ilk ve uzman olan Metis Medikal,hastalarıyla yeniden kucaklaşıyor.15 sene önce insülin pompası tedavisini Türkiye’yle tanıştıran Metis Medikal,ilk günkü heyecanıyla ve 15 senede edindiği tecrübe ile Dana Diabecare ile tekrar sizlerle. Detaylı bilgi için tıklayınız. devamı..
Tarih: 9 Temmuz 2012 | Kategori: Diyabet Ürünleri, Haberler | 8 Yorum |

Etiket: , ,

Diyabetli Rüya YGS’ye Alınmadı!

İZMİR’de doğuştan şeker (diyabet) hastası olan 19 yaşındaki Rüya Çıralı, üniversitede okumasına rağmen, kendisini gibi şeker hastalarına daha iyi bakabilmek için endokrin hemşiresi olma hayaliyle girdiği YGS’de mevzuata takıldı.Sınav görevlileri, Rüya Çıralı’nın, yaşamı için sürekli karnında takılı olması gereken insülün pompasıyla sınava giremeyeceğini söyleyerek salondan çıkardı. Karakola gidip şikayetci olan Rüya Çıralı, “Hayalim vardı, onun […] devamı..
Tarih: 2 Nisan 2012 | Kategori: Haberler |

Etiket: , , ,

Diyabet Hastasının ‘Şeker Çubuğu’ Çilesi

SGK’nın 10 Ocak 2011 tarihli genelgesi, diyabet hastalarının canını sıkacak nitelikte. Zira genelge, devletten şeker ölçüm çubuğu almayı ciddi şekilde zorlaştırıyor. Diyabet yaşam boyu süren bir hastalık. İyi tedavi edilmediği takdirde kalp krizi, böbrek yetmezliği, ayak amputasyonları, görme kaybı ve körlük nöropati gibi ağır organ hasarlarına neden oluyor. Diyabette organ hasarlarını önlemenin tek yöntemi ise […] devamı..

İnsülin Pompası Nedir?

İnsülin pompa tedavisi ile ilgili TRT’de yayınlanan haber.. devamı..