Efsane Geri Döndü – Oxylive™ Oksijen Konsantratörü

Oxylive  O2 konsantratörleri yenilenmiş haliyle ve uygun koşullarıyla Metis Medikal’de   Detaylı bilgi için; info@metismedikal.com.tr 0232 483 53 43 Oxylive™ Oksijen Konsantratörü   Oksijen Konsantratörleri   Oksijen Hakkında Oksijen gaz formunda renksiz, sıvı ve katı halinde ise soluk mavi renktedir. Kimyasal tepkimeye çok açıktır ve binlerce organik  ileşimde yer alan bir molekül olup, birçok elementle tepkimeye girer. Tüm bitki ve hayvanların solunumunda gerekli ve birçok yanma olayı için de ortamda olması zorunludur. […] devamı..
Tarih: 2 Ekim 2013 | Kategori: Haberler, Solunum Ürünleri, Solunum ve Uyku Grubu, Ürünler |

Diyabetlilere özel antibakteriyel çorap

Kayseri’deki Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Teknoparkı’nda diyabet hastaları için, gümüş liflerinden dokunan antibakteriyel ve güç tutuşur özellikli çorap üretildi. Erciyes Teknopark’taki Bonus Teknik Limited Şirketi’nde, gümüşün özelliğinden faydalanılarak antibakteriyel çorap üretildi. Çorap, diyabet ve his kaybı hastalığı olanlar için güç tutuşur hale getirildi. Firmanın Ar-Ge ve Strateji Müdürü Mustafa Özcan, gümüşün bilinen en önemli özelliğinin, bulunduğu […] devamı..

‘Orijinal yedek parça’ bankası kurulacak

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doku Tipi Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. İbrahim Pirim, dünyada çok az ülkede uygulaması bulunan insan doku bankası kurmayı planladıklarını, insandan alınan deri, kornea, kalp kapakçığı, kıkırdak, menüsküs, damar, kemik gibi parçaları bankada saklayacaklarını ve uyumlu hastaların kullanımına sunacaklarını bildirdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı […] devamı..
Tarih: 9 Eylül 2013 | Kategori: Haberler | 1 Yorum |

Sigara Tüketiminde Büyük Düşüş

Türkiye’de bu yılın ilk 6 ayında içilen sigara miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 azalarak 41 milyar 779 milyon adede geriledi . Türkiye’de bu yılın ilk 6 ayında  içilen sigara miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 azalarak 41 milyar  779 milyon 190 bin 560 adede geriledi. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan (TAPDK) […] devamı..