Hakkımızda

1998 yılında İzmir ‘de kurulan Metis Medikal Ltd. Şti. Göğüs Hastalıkları – Solunum Sistemleri üzerin edünya markalarının Ege Bölge Temsilcisi olarak alanda çalışmalarına başlamıştır. Göğüs Hastalıkları – Solunum Sistemleri ile ilgili bir çok teşhis ve tedavi cihazını hem hastanelere, hem de sağlıklı bir yaşam için, kullanıcılara deneyimlerini artırarak sunmaya devam etmektedir.

1999 yılında, alandan gelen talep ile İnsülin pompaları ile diyabete giriş yapmış ve İnsülin pompası kullanımını yaygınlaştırma ve kurum ödemeleri için girişimlere başlamıştır.

Uzun süren hukuki girişimler 2005 yılında sonuçlanmış; İnsülin pompası ve sarfları bir çok kurum tarafından karşılanmaya başlamıştır. Dolayısıyla bir çok bölgede uygulama sayısı hızla artış göstermiştir.

İzmir Merkezde çalışmaya başlayan Metis Medikal; Hastane – Hekim ve kullanıcılarımıza daha iyi hizmet verebilmek için İstanbul – Ankara ve Adana Ofislerimiz açılmıştır.

Satış sonrası hizmeti ile kullanıcılara en iyi desteği vermeyi hedefleyen firmamız, 7 gün 24 saat özel eğitimli danışmanlar aracılığı ile teknik destek vermektedir.

2006 yılında firmamız EN ISO 9001:2000 Belgesi alarak daha kaliteli hizmet vermeye başlamıştır.

Amacımız doğru ürünü, doğru zamanda ve en önemlisi doğru fiyatla sunmaktır.